Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Dobre i złe strony kanalizacji

W naszej okolicy nie wykonali jeszcze kanalizacji. Okazuje się to dla mnie olbrzymi problem, jako, że trwałe wywożenie zbiornikiem na ścieki stało się irytujące i kosztowne. Kategorycznie chciałabym posiadać kanalizację gminną, lecz w tutejszej wiosce kanalizacja zacznie działać nie prędzej niż za mnóstwo okresów czasowych.

Dotychczas kanalizują drugą okolicę i mam nadzieję, że ta stanie w następnej kolejności. Zastanawiałam się również o przydomowej oczyszczalni ścieków, lecz to nade wszystko pieniądze, a potem powinno się nie zapominać o dokładaniu tych różnych proszków, a ja mam z pamięcią problemy. A do tego nie wiem, czy mi na na takie rozwiązanie miasto się, bo obok mojej działki płynie rzeczka. Szczęściem są w naszej wsi wodociągi. Wodociąg państwowy to niesamowite usprawnienie. Aktualnie wyciąganie wody źródlanej też na oddalonej od cywilizacji wiosce okazało się aktualnie czymś niemożliwym i chociażby nie było wodociągów miejskich, to rodziny robią sobie indywidualne wodociągi dla na swoje potrzeby, albo wespół dla wielu gospodarstw. Jest to olbrzymi postęp, jako, że jednakże woda z kranu to bardzo nieoceniona sprawa.

W przed laty w wielu osadach siedziby posiadały jedynie studnie. W hacjendzie, w jakim dzisiaj jestem obecna, był przedtem nasz hydrofor ze źródła, ale nierzadko się psuł i gdy instalowano wodociąg urzędowy pospiesznie nas podłączyłam i nadzwyczaj jestem szczęśliwa. Z całą pewnością jest konieczność, żeby za wodę wnosić opłaty stale, lecz jest to doprawdy wielka wygoda i ułatwienie pracy.

Inspiracja przyszła na podstawie artykułu Budowa sieci wodociągowej Poznań ze strony ander87.pl