Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Kto może skorzystać z rehabilitacji?

Rehabilitacja przedstawia obrys wsparcia dla osobistości niepełnosprawnych fizycznie oraz psychicznie.

W korelacji od choroby, są rozmaite rodzaje rehabilitacji, wyróżnić można neurologiczne, kardiologiczne, obejmujące cały organizm, na formacjach stacjonarnych, jak też w okolicznościach ambulatoryjnych. Jeśli pragniemy doświadczyć z rewalidacji niepłatnej, wówczas należy udać się do doktora rodzinnego, który wyda skierowanie do specjalisty działającego w obrębie umowy z NFZ.

Czasami istnieją takie przypadki, w których rewalidacja bywa tylko osiągalna w mieszkaniu. Tymczasem nie powinno się niczego obawiać, gdyż ogromna część rehabilitantów oferuje się z inicjatywą a także bez problemu dociera do lokalu kandydata. Przeważnie rehabilitacja w siedlisku urzeczywistniana jest w okoliczności dolegliwości kręgosłupa jak również w sytuacji kiedy etap niepełnosprawności jest na tyle ograniczający, że kandydat sam w żaden sposób nie może dostać się do instytucji uzdrawiania, lub kliniki.

Manewry uzdrawiające urzeczywistniane są w mieszkaniu równocześnie w okolicznościach stałych jak oraz ambulatoryjnych. Spośród zabiegów fizjoterapeutycznych pomocnych w uzdrawianiu krzyża podkreśla się, nowoczesną kinezyterapię, różnorodny masaż, pionierskie elektrolecznictwo, uleczanie polem elektromagnetycznym, progresywną hydroterapię a także rewolucyjną balneoterapię.