Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Nowe drzwi wewnętrzne|Które drzwi kupić

Bardzo tanie drzwi wewnętrzne od zaraz można kupić w wybranym centrum budowlanym. Na wytrzymałe skrzydła drzwiowe i ościeżnice czekać musimy aż kilkanaście dni. Tutaj przekonasz się, jak odpowiednio dobrać drzwi wewnętrzne do swoich wyobrażeń, jak je kupić, i kogo wynająć do ich osadzenia.

Na początku wyłaniamy pasujący typ drzwi u wykonawcy. W dalszym ciągu przedstawiciel powinien uważnie zmierzyć dziurę na drzwi wewnętrzne, aby niewątpliwie znakomicie wyglądały. Należy też złożyć zamówienie na drzwi wewnętrzne z profesjonalnym montażem, natomiast jeśli osadzimy je niewłaściwie, możemy z łatwością je zniszczyć, przez co stracimy gwarancje producenta. Na dodatek produkt wraz z usługą instalacji zawiera mniejsze opodatkowanie. Wybierając barwę drzwi wewnętrznych, zwróć uwagę na kolor stolarki okiennej, bądź barwę podłóg i ścian. Najrozsądniejszym wyjściem pod względem stylistycznym jest dopasowanie do poszczególnych dziur w domu drzwi wewnętrznych z tej samej serii. Wymiar drzwi jednoskrzydłowych mierzy z reguły od 60cm do 110cm. Większe skrzydła, ważą więcej a więc potrzebują jeszcze dodatkowego zawiasu. Gdy zainteresowany wymaga drzwi wewnętrznych o nietypowych rozmiarach, ma możliwość je otrzymać na zlecenie. Drzwi jest możliwość także skrócić lub zwęzić za ponadprogramową opłatą.

Drzwi prawe?

Drzwi zwiemy lewymi, jeśli aby przemieścić skrzydło drzwiowe w swoją stronę łapiesz je lewą dłonią, a ich zawiasy są umieszczone z lewej krawędzi. Natomiast kiedy drzwi chcesz otworzyć prawą dłonią a ich zawiasy są na lewym boku oznacza to, iż są to drzwi wewnętrzne prawe.

Ważne jest, by mieć na uwadze, iż drzwi montowane do przestrzeni, które nie mogą obejść się bez wentylacji, na przykład garderoby miały wydrążone należyte dziury dające możliwość przepływu powietrza, bądź co jest w nowoczenym świecie bardzo popularne pozostawione podcięcie o wielkości od 10mm – 30mm.
Ościeżnice przylgowe i bezprzylgowe.

Obramowanie drzwi powinno się dostroić do adekwatnego szablonu skrzydła drzwi. Bardzo rozpowszechnione są ościeżnice przylgowe, określa to, że posiada ona na obwodzie przykręconych trochę profili, do których przywiera skrzydło. W podanym przykładzie umieszczane są na zewnątrz zawiasy dwa lub w większych skrzydłach trzy, na których zainstalowane są skrzydła. Ościeżnice bezprzylgowe przystają do drzwi wewnętrznych wyłącznie po powierzchniowym obwodzie, albowiem posiadają prosty obręb i prostszy przekrój. Są, więc banalne w zachowaniu ładu i wydają się bardziej nowoczesne.

Ościeżnice są wykonane z płyty MDF, metalu, lub litego drewna klejonego warstwowo. Ościeżnice z metalu, pomimo tego, że są kojarzone z budownictwem starego typu, bardzo ładnie bronią się w nowoczesnych pokojach np. stworzone z aluminium. Klasyfikujemy ościeżnice, też na stałe i regulowane. Ościeżnice stałe są głównie węższe niźli mur, a regulowane przypasowuje się do do szerokości ściany. Do niektórych schematów możemy dobrać opaski maskujące. Głównie dopasowuje się poszerzane opaski, dzięki czemu imitują płaskie panele ozdobne wokół ościeżnic, co daje nowszy wygląd.

Bardzo często w drzwiach wewnętrznych bezprzylgowych zakłada się ukryte zawiasy, by w pełni zastosować ich budowę i zalety. Kawałek zawiasu umieszczony jest w boku ościeżnicy a pozostały fragment jest w skrzydle. Drzwi z ościeżnicami bezprzylgowymi mają jeden feler, są bowiem trochę słabszą zaporą dźwiękową w porównaniu z drzwiami z ościeżnicami przylgowymi.

Budowa skrzydła, to bardzo często szkielet z drewna klejonego lub płyty wiórowej MDF z wypełnieniem. W zależności od gatunku drzwi wewnętrznych, ich wypełnieniem może być karton ukształtowany jak plaster miodu, płyta wiórowo-otworowa, płyta wiórowa pełna lub szkło. Gdy decydujemy się na jeden z najtańszych modeli drzwi, to jest to najczęściej tektura, która charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem osłony dźwiękowej a też jest wrażliwa na uszkodzenia. W drzwiach o średnim wzorcu wypełnienie to, jest wzmocnione płytami pilśniowymi lub sklejką. W wysokiej klasy wzorach wypełnieniem jest drewno klejone warstwowo albo piętrowe panele z płyt wiórowych.

Zewnętrzną faza skrzydła obija się bardzo często bardzo cienkimi płytami MDF lub HDF. W przypadku gdy warstwą kończącą jest płyta MDF, to sa w niej bardzo często wybijane wzory. Płyty te, zawsze można malować. Najtańszą, przez co bardzo nieodporną na obicia jest nienaturalna okleina dekor. Jeżeli chcemy posiadać najdroższą, musimy wybrać odporną okleinę CPL. Jeśli natomiast chcemy, by wypełnieniem skrzydła było szkło, powinniśmy zamontować laminowane lub hartowane, ze względu na nasze bezpieczeństwo. Tańszą, natomiast bardzo ciekawą możliwością jest wybór drzwi z surowego klejonego drewna sosnowego, które można samodzielnie polakierować.