Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Poduszka ortopedyczna – zapobieganie zachorowań

W łóżku spędzamy sporą część naszego życia, dlatego od tego jak i na czym śpimy zależy zdrowie naszego kręgosłupa.

To kłamstwo, że miękkie, puchowe poduszki pomagają uzyskać nam odpowiedni i mocny sen. Zbyt mała i zbyt duża poduszka wywoła wzrost napięcia mięśni oraz dokuczliwe bóle kręgosłupa Odpowiednie ułożenie kręgosłupa szyjnego podczas odpoczynku nocnego jest bardzo istotne dla wspomagania zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednym ze sposób działania przeciw dolegliwościom bólowym i zwyrodnieniom kręgosłupa jest wybranie poduszki ortopedycznej, która zagwarantuje odpowiednie ułożenie kręgosłupa.

Poduszki ortopedyczne łagodzą dolegliwości bólowe kręgosłupa podczas snu, niwelują mrowienie rąk, rozmasowywują części ciała, które mają kontakt z poduszką, zapobiegają skoliozie kręgosłupa, pozwalają na właściwy przepływ krwi, niwelują bóle głowy oraz szyi, zapobiega powstawaniu zmarszczek na szyi.
Ukształtowanie poduszki dobieramy w zależności od pozycji, jaką zwykle przyjmujemy w czasie snu. Poduszka winna być też dobrana na podstawie długości barku oraz ciężaru i wzrostu konkretnej osoby.

Odpowiednia poduszka ortopedyczna charakteryzuje się odpowiednią twardością. Celem poduszki jest zatrzymanie kręgosłupa w linii prostej, odciążenie kręgów szyjnych oraz zluzowanie mięśni karku oraz ramion. Odpowiednio wyprodukowana poduszka pozwala na zachowanie głowy w najlepszej dla niej pozycji.

Ważny jest materiał, z którego wyprodukowana jest poduszka ortopedyczna. Najlepsze poduszki są wykonane z pianki z pamięcią. Pianka cechuje się ślimaczym odzyskiwaniem kształtu po nacisku. Pianka ta tłumi wibracje, reaguje na ciepłotę ciała, pod wpływem wyższej temperatury stając się miękka. Jeśli zmienimy polożenie ciała poduszka na nowo dopasuje się do ułożenia naszego ciała.

Należy wiedzieć o tym, że po kupieniu poduszki powinniśmy spodziewać się pogorszenia odprężenia podczas wypoczynku. Musimy się do niej przystosować co trwa przeważnie od dwóch do kilkunastu dni.

Poduszka ortopedyczna jest bezkonkurencyjna w dbałości o zdrowy i sprawny kręgosłup.