Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Poduszki ortopedyczne

Poduszka ortopedyczna B4 jest niezwykle ważnym elementem higieny pleców, ale w wykonaniu tej funkcji ważne jest idealne jej dobranie do indywidualnych wymagań użytkownika.
Przy odpowiednim dobraniu, lecznicze poduszki, nazywane również poduszkami anatomicznymi stanowią najwłaściwsze podparcie dla kręgów na odcinku szyjnym w trakcie wielu godzin snu.

Decydując się na poduszkę anatomiczną należy zwrócić dużą uwagę na jej wysokość. Pacjenci zasypiający w pozycji bocznej o nie zbyt szerokich ramionach powinni nabyć poduszkę niższą niż pacjenci o ramionach bardziej postawnych. Osoby śpiące w pozycji na wznak powinny korzystać z poduszek anatomicznych niższych, niż osoby śpiące na boku. W położeniu na plecach doskonale wykazują się poduszki anatomiczne z podcięciem po środku, które równomiernie stabilizują pozycję głowy. Największy problem pojawia się, gdy śpimy na brzuchu. Jest to pozycja najgorsza dla kręgów szyjnych i w takim przypadku poduszka musi być kategorycznie bardziej płaska i miękka. Śpiąc na brzuchu nie powinno się korzystać z poduszek profilowanych, za wyjątkiem tych, które są do tego przeznaczone.

Oprócz kształtu oraz wielkości poduszki ergonomicznej niezwykle ważny jest typ i jakość tworzyw wykorzystanych do jej wytworzenia. Poduszki profilowane wykonywane są najczęściej z pianek termoelastycznych (zmieniających swą elastyczność pod wpływem wzrostu temperatury ciała – poduszki z pamięcią), z lateksu (materiał zebrany z soku mlecznego roślin kauczukowych) oraz z zwykłych tworzyw poliuretanowych.

I tu pojawia się problem wykonania. Niestety nie drogie poduszki ortopedyczne rzadko wykazują się odpowiednią elastycznością, zwykle są zbyt twarde, i zamiast likwidować napięcia mięśniowe, wywołują bóle szyi i karku.

Droższe poduszki ortopedyczne, dobrze dobrane, zapewniają mięśniom szyi i ramion całkowity relaks, poprawiają jakość spania, zmniejszają chrapanie oraz zmniejszają bóle w obrębie szyi i barków.

Nabycie wysokiej jakości poduszki ergonomicznej niestety za każdym razem związany jest z niemałym wydatkiem i można obiektywnie stwierdzić, że jest to ich jedyny mankament.

Valde International